Model i mirënjohur në Greqi dhe në botë, Alexis papas ka një Nënë Shqiptare dhe NUK e fsheh asnjëherë origjinën. Tiparet e TIJ prej mashkulli Tipik mesdhetar, me pamjen prej “Burri të matur” DHE shumë joshës, e kanë bërë Mjaft të suksesshëm në botën e modës. Papas është fytyra e parfumit “Davidoff Hot Water”, pjesë e shumë fushatave, mes pneu Edhe AJO e “Calzedonia Uomo”, dhe ka sfiluar në pasarelë për Marka të njohura, ndër to Ermano Scervino. Modeli 24-vjeçar nga Lushnja ka një karrierë Mjaft të suksesshme në Kinë. Me Trupin Super të tonifikuar, Tafa ka pozuar për DISA Marka të Shmesh. Ai Aspiron të bëhet i njohur në fushën e modës në Evropë dhe SHBA. Për të ka shkruar Edhe Revista “Cosmopolitan”, në rubrikën “Mashkulli i muajit”. Modeli nga Prishtina jeton në Gjermani dhe është një ndër fytyrat më interesante. 26-vjeçari është 1,84 i gjatë, me sytë bojëqielli të pastër e ndonëse Ruan një profil shumë të ulët në rrjetet sociale, albumi i TIJ në sajtin “Model Management” NUK Mund të kalojë PA u vënë re. Modeli Shqiptar nga Kosova Shtjefën Marku e nisi karrierën Duke marrë pjesë në DISA spektakle mode në Shqipëri. Në 2013-ëN fitoi çmimin e parë në Miss dhe Mister Elite në Francë, e më pas u përzgjodh nga fotografi fadil Berisha, duc Nisur një karrierë modelingu në SHBA. Je njohur ndryshe si Gentian lyam, modeli Gentian BIRKO nëshkroi kotratë me JOY modèles në Milano, Ku u përfaqësua me një album Fotografisk nga fotografja Roberta Ungaro, si një ndër fytyrat të Reja më premtuese. Gjenet Shqiptare takohen me pamjen alla Kurt Kobain: Nikson Gjoka është modeli Shqiptar që Banon në Zvicër.

Me tiparet e TIJ të Forta dhe vështrimin depërtues u kthye në një prej modelëve më të suksesshëm. Ai menaxhohet nga agjencia “scout models”, dhe ka qenë imazh i fushatave të një sërë markash, mes pneu “Viu Eyewear”. Modeli i ri nga Kosova është një gjetje për fotografët. 1,88 i gjatë, me një Portret interesant, modeli i agjencisë prestigjioze “Elite models” Ka qenë pjesë e shumë fushatave, mes Tyr ATO të Calvin Klein dhe Givenchy, në Krah të supermodeles Candice Swanepoel. Modeli nga Kosova me Banim në Zvicër Tregon se u zbulua rastësisht në moshën 15-vjeçare, Kur Sapo kishte Nisur shkollën profesionale për ndërtim. Një eksperte imazhi e pikasi në rrugë dhe i DHA kartëvizitën, Duke i thënë se kishte potencial për të qenë Model. Që atëherë ai ka pozuar për shumë mode Revista, por Dalja më e suksesshme për të qe AJO në kopertinën e “Vogue-t” gjerman. Modeli me origjinë Shqiptare është një ndër më të pëlqyerit për kompanitë e modës. Aktualisht menaxhohet nga agjencia “Storm models” DHE gjatë karrierës ka pozuar për fushata të famshme si AJO e Ralph Lauren vjeshtë-dimër 2015, Dolce & Gabbanna pranverë-verë 2011, si Edhe një sërë editorialesh në revistat ndërkombëtare të modës. Modeli Shqiptar nga Mali i Zi ka sfiluar për markat më të njohura, si Prada, Burberry, Kenzo, Moschino, DKNY e shumë të Tjera. Me pamjen klasike të një modeli pasarelash dhe prerje të veçantë të fytyrës, Gjinaj është i përsosur për të sfiluar dhe si fotomodel, ndaj Edhe është zgjedhur nga agjencitë më prestigjioze të modelingut, si “Ford” APO “Wilhelmina modèles”.

Modelë, aktorë APO këngëtarë, janě të Errësira shqiptarë, të Errësira shumë seksi. Mobilje për Kuzhina G690 Roble coco Vintage/G670 Roble coco Vintage/G490 Blanco mate Mobilje për Kuzhina G680 Nogal tenue/G580 Blanco Brillo.